Ne Yapacağımı Bilmiyorum!! Amacım Yok!Hiç ne yapacağınızı bilmediğiniz dönemler oldu mu? Ne düşüneceğinizi, ne ye karar vereceğinizi, neye inanacağınızı bilmediğiniz dönemler? Ya da bir an durup "ben ne yapıyorum, neden yapıyorum?" Diye düşündüğünüz dönemler?

Şuan o dönemde hissediyorum kendimi. Çok kararsızım bir kere, çok da düşünceli. Ya daha düşündüğün şeye bir hafta var neden şimdiden kafanı ona takıyorsun boşversene, desem de kendime, ne yapayım düşünüyorum yine.

Amacım nedir diye soracak olursan, sınavdan (YGS) yüksek almak. Peki ya neden almak istiyorsun diye sorarsan da bilmiyorum, yüksek almak iyi bir şey


Dikkat edersen amacım doktor, mimar olmak demedim çünkü bunlar düşünülmüyor önemli olan notlar... Sonrasında düşünürsün ne olacağına, aman ne mantıklı. Hayatımı 17 yaşımda belirlememi istiyorsunuz benden. Size Alkışlıyorum 👌👏👏👏

Yorumlar

 1. Anonim1/21/2017

  O dönemleri yaşadım ve hala yaşıyorum, yani kararsızlık dönemlerini. Ve hiç de iyiye gitmiyor, düzelmiyor.
  Sınava gelince, umarım hayallerinizin peşinden gidebileceğiniz bir sonuç elde edersiniz, efendim. Başarı ve mutluluk ancak öyle gelir, iyi bir puanla ya da genç yaşta dayatılan sınavlar ve kalıplaşmış mesleklerle değil. Dualarımız sizinle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, yorumunuz çok motive edici :) umarım bu kararsızlıklarımız duzelir... Hayallerime de daha karar veremedim :D

   Sil
 2. Sadece kendini mutlu etmek için çalış bu hayatta ömercim, sınava da hayata da daha kolay adapte olur daha çok başarılı olacaksın gör bak bir sen daha yok kendinin kıymetini bil. Evet maalesef ki 17 yaşında geleceğinle ilgili büyük bir sorumluluk dayatılıyor size, zamanında da bize.... allah yardımcın olsun şimdiden çok çok başarılar bizleri de haberdar et sınavından ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki haberdar ederim fakat çok beklentim yok sınavdan :) dediğiniz gibi mutlu olmak önemli olan ve bu yorumunuzla beni çok mutlu ettiniz, teşekkürler =D

   Sil
 3. Kardeşim bu yollardan biz de geçtik. Senin yaşadıklarını biz de yaşadık. Sen elinden geldiğince çalış, gir sınavına. Sonrasına sonra bakarsın. Şimdiden başarılar :)

  YanıtlaSil
 4. Sınav sistemi çok sorunlu ama yurt dışında daha küçük yaşlarda çocukların eğilimine göre meslekler belirleniyor.17 çok erken bir yaş değil aslında :( Sınavında da bol başarı diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ediyorum, sorunlu olmayan bir şey bulamıyorum artık ve küçük değil diyorsunuz da ben her gün farklı bir psikoloji de hissediyorum kendimi ergenlik dolayısıyla, yanlış karar vermem çok olası.

   Sil
 5. Anonim1/25/2017

  Bende alkışlıyorum :D 1 ay kaldı topla kafanı , otur düşün ben ne istiyorum diye

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hahah bir ay mı kaldı şu an senden duymasam fark etmezdim =D

   Sil

Yorum Gönder