EN SEVDİĞİM / ETKİLEYİCİ 6 FİLM! +3 DİZİ!


Film izlemek en büyük hobimdir. Boş zamanlarımda film izlemem, film izlemeye ayrı bir zaman ayırırım. Genellikle haftada en az bir film izlerim. Bu filmleri youtube'deki film öneri videolarından veya arkadaşlarımın tavsiyesi ile izlerim. Puanlara pek bakmam çünkü puanı yüksek olan bir filmi sevmediğim veya düşük olanı sevdiğim de oluyor. İzlediğim filmlerin türleri ruh halime göre değişiyor ama genellikle beni şaşırtan, bana bir şeyler katmayı amaçlayan, bir mesajı, bir derdi olan filmleri izlemeyi tercih ediyorum. Her yerde bulamayacağınız, kıyıda köşede kalmış güzel filmlerden bahsedeceğim. Bu önereceğim filmlerde bu tür filmler olacak...
HAYAT GÜZELDİR


Bu filme çok fazla gir çık yaptım, hep ilk beş dakikasını falan izleyip çıkıyordum, herhalde ruh halim uygun olmuyordu. Sonrasında bir gün sabredip izledim ve baya etkilendim. Nazi zamanındaki İtalyayı, orada yaşayan yahudi bir aileyi anlatan bu film, hem güldürüyor, hem ağlatıyor...


UMUDUNU KAYBETME

Wil Smith'in oynadığı neredeyse bütün filmleri çok beğenirim. Bu filmde en beğendiğim filmi. Tam bir dibe vurma sonrasındaki yükseliş hikayesi. İlham veren motive eden çok güzel bir hikayesi var filmin.


Peekay

Etkileyici filmler arasında bir Hint, Bollywod filmi olmasa olur mu? olmaz tabi ki. Ve aynı zamanda başrol oyuncusu Aamir Khan ise. Bu film uzaydan dünyaya gelen bir adamın geri dönemeyişini ve tanrıyı aramasını anlatıyor, çok güzel mesajlar veriyor.


3 İDİOTS

Kendimi kaptırdım mı çıkamıyorum hint filmlerinden. Bu filmi neredeyse 5 kere izledim ve aklıma gelmişken birazdan da göz atacağım. Arkadaşlığı, sistem karşıtlığını o kadar güzel anlatan bir film ki tek kelimeyle HARİKA.

TRUMAN SHOW

Hep düşündüğüm içinde bulunduğum bir psikolojiyi çok güzel anlatmış bir film. Çevrenizdeki herkesin oyuncu olduğunu ve size rol yaptıklarını hiç düşündünüz mü? 


YALANIN İCADI

Yalan söylenemeyen bir dünya düşünün, sonra da yalan söylemeyi keşfeden bir adam... Filmin vermek istediği mesaj çok ama çok anlamlı.

HOW I MET YOUR MOTHER

Dizi bir adamın çocuklarına annenizle nasıl tanıştım hikayesini anlatmasıdır. Dizi 12 sezon sürmüştür. Efsane dizidir 20 dakikalardan oluşan bölümleri ile bağımlılık yapan eğlenceli bir dizidir...
GOTHAM

Batmanın çocukluğu ile başlayıp, kötülükler şehri Gotham'ı anlatan süper bir dizi. İncelemesine şuradan ulaşabilirsiniz.
DÜNYA'DAKİ SON ADAM

Dünyada kalan son adamın hikayesini anlatmaktadır. Çok eğlenceli bir dizidir. incelemesi şurada ...Yorumlar

 1. Harika filmler bende hepsiniz izledim bunların tavsiye olarak güzel filmler seçilmiş. Banada beklerim iyi yayınlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :) Tabi ki gelirim :D

   Sil
 2. yalanın icadı ilgimi çekti, hayat güzeldir'i de izlememiştim. şu sıralar çok içimden gelse de film izlemek, ona bile üşeniyorum... paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ediyorum izledikten sonra da yorumlarınızı bekliyorum :))

   Sil
 3. Özgün blogunuzu yeni keşfettim ama artık takipteyim, özellikle sinema bölümünü.
  Bize de bekleriz,
  http://hedefbodrum.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim bende kendimi yeni keşfettim sayılır :) tabi ki hemen geliyorum blogunuza =D

   Sil

Yorum Gönder