DUYURU | Blog Yayın Planı | Zinciri Kırma!Yeniden merhaba, blogda geçen üç ayın ardından bir şeyler hissetmeye başladım. Galiba oluyor ya, olacak bu iş, blogger olacağım. Buradan tüm okuyucular, teşekkür ediyorum. Bu üç ay içinde en çok kullandığım cümle buydu blogda. Okuyuculara saygılarından, sevgilerinden, samimiyetlerinden dolayı ne kadar teşekkür etsem de az zaten. Artık az çok tanınıyor gibi hissediyorum kendimi ama bir Murat Boz değiliz. (yazar saçmalamaya başladı, bak bak bir de yazar diyor kendine, bu çocuk uçmuş baya) tabi oluruz inşallah yazar da oluruz. Neden olmayalım. Oluruz herhalde. Yazıyoruz bir şeyler sonuçta.

Ha ben blog yayın planını açıklayacaktım.

Bugün oturdum, aklıma gelen konuyu yazıyorum, eleştiri deneme falan. Bilirsiniz ki bazen günde üç yayın paylaşıyorum, bir sonraki güne hiç bir şey kalmıyor. Plansız paylaşıyorum öyle. Ben de bir plan yapmaya karar verdim (aslında hepsini bugün paylaşasım var 😄) Her gün akşam saat 21:00'da bir yayın...


Neden Her Gün!


Youtube'de Barış Özcanı biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da tavsiye ederim. Kanalında çok yararlı bilgiler paylaşıyor her pazar, gün sayıyorum videoları için. Bir videosu vardı çok etkilendim. Zinciri Kırma videosu. Durun şuraya koyayım. İsterseniz izleyin sonra devam edersiniz okumaya, isterseniz de devam edin, sonra izlerseniz, siz bilirsiniz ya.


Her gün hayalin için bir şey yap!


Ne kadar güzel bir söz. Ne için yaşıyoruz? Hayallerimiz için değil mi? Hayallere ulaşma umudu ile yaşıyoruz her gün, bize motivasyonu sağlayan da hayallerimiz. 

Ben de hayallerim için yazıyorum bu yazıyı. Her gün de yazacağım. Hep yazının bitişlerinde zorlanıyorum ya. Nasıl bitireceğim? Sonuç bölümü hep zor be. Sonucu söylemek de ne haddime. Sonuç her kişiye göre değişmez mi? bol soru işaretli bir bitiriş oluyor. Herkes kendine göre sonuç bulmalı, öyle değil mi?Yorumlar

 1. Ben de Barış Özcan'ı bu video ile tanıdım ve hayran kalmıştım. O günden beri takip ediyorum bende. Her gün bir yazı gir. Tüm profesyonel bloggerlarda böyle söylüyor zaten. Plan yapmak en iyisi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, bir de her gün özgün kaliteli olmak gerek baya yorucu ve güzel günler bekliyor bizi =D

   Sil
 2. Video cok motive edici. Guzel paylasim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, Barış Özcanın youtube kanalında onlarca bunu gibi motive edici videosu var izlemenizi tavsiye ederim :)

   Sil
 3. Anonim1/31/2017

  Barış Özcan'ı uzun bir süredir takip ediyorum. Bu videosunu izlediğimde zinciri kırma olayını hayatıma yansıttım fakat bir noktada kırdım. Umarım sen uzun bir süre planına sadık kalırsın. Fakat nasıl yapıyorsun ya? Cidden her akşam yazı paylaşmak zor değil mi? Yoksa ben çok mu üşengecim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence bu biraz da hayattaki öncelik sırasıyla alakalı bir konu. Biraz da boş vakti değerlendirme. Mesela ben de her gün Ygs sınavına çalışan arkadaşlarıma da aynı soruyu soruyorum zor değil mi diye. Onlarında hayattaki öncelik sırası sınav. Bir de baya boş vaktim var sıkılmamak için yazıyorum, yorumlar da bunun ödülleri gibi bir şey. Bir yazıma yorum gelmediğinde bir sonraki gün istemeyerek yazı yazıyorum ama uzun zamandır her yayınıma yorum geliyor, rahatım o yüzden =D

   Sil
 4. Planlı ve düzenli aralıklarla yazı yayınlamak her açıdan faydalıdır..Ziyaretçilerinize yeni yazılar için alışkanlık kazandırmış olursunuz. Ayrıca da SEO bilgilerinden birini daha yerine getirmiş olursunuz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, şu SEO işini de yavaş yavaş anlamaya başladım. Sizin blogunuz ve sizin blogunuz türünde olan bloglar sayesinde =D

   Sil
 5. Paylaşımlarınızı takip edeceğim. Umarım yayınlarınız planlı olarak devam eder.

  YanıtlaSil
 6. ben de bu zincire bu yıl x/365 şablonlu yazılarımla başladım :) her güne en az bir yazı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim 1/365 ten beri takip ediyorum zaten =D Fikir çok güzel :)

   Sil
  2. bunu duyduğuma sevindim teşekkürler :)

   Sil
 7. Ben de her gün düzenli olarak bir yayın paylaşıyorum.Kafa dağıtmaya ihtiyacım varsa bazen iki oluyor ama çok nadir.Zaten planlı olduğum için benim için sıkıntı yok.Zinciri kırma felsefesini daha çok yeğenlerde oturtmaya çalışıyorum :) Kolay gelsin sana da...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Size de kolay gelsin, planı oturtunca çok da zor gelmiyor günde bir yayın. Bir de seviyorsak paylaşmayı hiç zor değil :)

   Sil
 8. Barış Özcan'ı bilmiyordum takip edeyim hemen :) Güzel motive olmuşsun bence sen umarım böyle de devam eder :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım devam eder. Devam edeceğine inanıyorum =D

   Sil
 9. Cafe Tigrisin blog keşif etkinliğinden geliyorum ve sizi takibe aldım. Bana da beklerim muhakkak.

  www.nilgunozenaydin.com

  YanıtlaSil

Yorum Gönder