Cool Olmanın 11 Kuralı!! METAFOR!1. Az-öz konuş (Olması gereken de bu zaten, ne o uzun uzun bayan cümleler, hiç gerek yok bence, mesela ben bir cümlede anlatır geçerim. Hiç yormam kendimi. Anlayan bir kelimeden de anlar her şeyi. Anlamayan da ne anlatırsan anlat anlaması gerektiği şeyi bir türlü anlamaz ne kadar anlamasını istemediğin yeri anlasa da.)

2. Asla etkilendiğini belli etme. (tut kendini, bunu başarabilirsin.)

3. Anlaşılması zor cümleleriniz ve egzotik bir konuşma tarzınız olsun. (sanırım, neticede, mütemadiyen, dolayısıyla, antipatik)

4. Twitter’da sizden övgüyle bahseden tweetleri asla retwet etmeyin. (hm ama bu zorr)

5. İlham alınacak hikayeler anlatın. bol bol metafor kullanın. (bunu iyi yaparım, yunanca transform sözcüğü ile aynı kökten gelir. "aktarım" anlamına gelir ki kastedilen şey imgelem yoluyla düşüncenin karşıdakine aktarılmasıdır. antikite filozoflarının düşüncelerini ifade etmek için sıkça başvurduğu bir yöntemdir ki batı felsefesinin ilerlemesi(ilerleme belki de yanlış kelime) bazı temel metaforların oluşturulması ve bu metaforların eleştirilmesi üzerinden gerçekleşmiştir.) Cool anlattım değil mi? 😎 

6. Yavaş konuşmak. Acele etmemek. (ıhm şimdi bu konu... şöyle anlatacak olursam... diyeceğim şu ki... yani...neyse...)

7.Bazen bir iki sigara. Bol kahve. Bir iki sıradışı kitapla çekilmiş fotoğraflar. (tabi fotoğrafını çekmeden önce okuyun kitabı. Sonra cool olayım derken, rezil olmayın 😆)

8. Espri yapın ama fazla gülmeyin. (bence bu en zor olanı ki kimse gülmese bile ben kendi esprime gülerim 😏 )

9. İnternet yazışmalarında kesinlike smiley kullanma! 😆😎😋😂

10. Tabiki tv izlememelisin. etrafındaki kişiler dizilerden konuşmaya başlayınca kendini patagonyada pasaportunu yitirmiş bir yabancı gibi hissetmelisin. (Arada da izlemesen de Game of Trons, The Walking Dead, Teen Wolf falan de)

11. Cool Olmanın XX kuralı şeklindeki yazıları okumayın. (okudunuz bile 😘 )

Yorumlar

 1. Artık fotoğraf paylaşmak sigara kahve ergenlik olarak kabul ediliyor ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen, zaten cool olmak pek bana göre değil :)

   Sil
 2. Bence kendin olmak daha mantıklı :D

  YanıtlaSil
 3. Bırak onlar cool olsun, kendi dünyasında takılsın. Ben bu şekilde hayatımdan memnunum. :) Dizinin ismi Game of Trons değil, Game of Thrones bu arada. Teen Wolf izlerse zaten baştan kaybeder. Teen Wolf'u küçümsediğimden değil, daha çok küçük yaş kitlelere hitap ettiği için. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler düzeltme için =D (O kadar uzağım konuya galiba hiç cool değilim)

   Sil

Yorum Gönder