Az Uyumak Çok Yaşatıyor!!Az uyu,  çok Yaşa!!!


İşin stresi ve yoğunluğu nedeniyle düzenli beslenemiyorsunuz...  Vakit bulup da spor yapamyorsunuz.  Spor şöyle dursun,  yürüyüşe bile çıkamıyorsunuz...  Ama "Bari birkaç saat fazla uyuyaym da zinde olaylm." diyorsunuz..  İşte orada durun.  Çünkü Amerika'da bilim adamlarmnin yaptığı araştırma,  bir gerçeği ortaya çıkardı: Gece uykusunu kısa tutanlar daha çok yaşıyor California Üniversitesi bilim adamları tarafından yapılan bu uyku araştırması, yaşları 30ile 102 arasında değişen 1 milyon 100 bin kişi arasında yapıldı. Araştırmaya göre;  gece 8 saat uyuyan kişilerin ömrü, 7 saat uyuyanlara gore 6 yıl içinde yüzde 12 oranında azalyor.

Bilgi:  Bu haber,  27.02.2002 tarihli Sabah tesi'nden alınmıştır.

Okuduğum bir kitapta da hatırladığım kadarıyla şöyle anlatıyordu: Bir insan ortalama 8 saat uyur, bu sebeple günün üçte biri uykuda geçiyor. 60 yıl yaşadığı varsayılan bir insan, ömrünün 15 yılını çocuklukta, 15 yılını ıvır zıvır işlerde, 20 yılını da uykuda geçtiğine göre bu hesapla geriye 10 yıl kalır, sadece 10 yıl. 10!
Ancak bu aynı sıradan insan günde 8 saat yerine 4 saat uyursa, ömrünün sadece 10 yılını uykuda geçirecek ve böylece 10 sene daha fazla yaşamış olacak. Vay be! On yıl ömrü uzayacak. 

Kitap: Sadece Aptallar 8 Saat Uyur


Yorumlar

  1. Aaa ben yirttim o zaman neredeyse hiç uyumuyorum 😄😄😄

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hahaha az da uyuyun tabi. böyle daha çok sevap olsun diye ölüm orucu tutmak gibi olmasın =D

      Sil

Yorum Gönder