Stajyer Ne İş Yapar?
Ahh, en sevmediğim staj yapmak. Daha yeni başladım 3 ay felan oldu. İlk zamanlar bir farklılık olarak geldi güzeldi. Sonrasında üst üste sorumluluklar saçma sapan işler falan. Mesela ben muhasebe okuyan biri olarak, satajda danışman olarak girişte duruyorum, bölümümle çok alakasız bir iş neredeyse psikoloji okuyorum gibi hissediyorum. Günde neredeyse 300 civarı insanla konuşuyorum ve staja başlamadan önce günde en fazla 6, 7 insanla konuşuyordum, bu yüzme bilmeyen birini denize atmak gibi bir şey oldu. Bunun yanında gelen insanların her biri farklı farklı insanlar kimisi sinirli kimisi eğlenceli kimisi çatmak için yer arıyor kimisi okuma yazma bilmiyor kimisi derdin anlatacak üç beş kelimeyi yan yana getiremiyor ve bunu sosyal fobik olan ben tüm gün idare etmeye çalışıyorum 17 YAŞIMDAYIM. 

Her neyse içimi döktükten sonra bugün neredeyse her gün yaşadığım sıradan bir olayı anlatmak istiyorum. Olay şöyle; benim çalıştığım yer 2 katlı ve bir de bodrum katında mutfağı var, Benden üst katta bir çalışandan bir evrak getirmemi söylediler, gittim. Bana evrağın daha hazır olmadığını söyledi ve bana başka bir evrak verdi ''onu hazırlayana kadar sen bunu bana fotokopi makinasından tara.'' dedi. Bende taramaya giderken başka bir çalışan da ''oraya giderken şunu da fotokobi çekersin'' dedi. Tamam dedim. Tam fotokobi makinasına vardım oradaki çalışan da ''ben bunları fotokobi çekerim sen git bana aşağıdan kahve getir'' dedi. Aşağıya indim 5, 6 dakikada kahveyi yaptım ve merdivenleri yukarı çıkarken bi an sorgulamaya başladım, ulan ben ne yapıyordum ne yapıyordum diye. Çabucak merdivenleri çıkıp kahveyi verdim ve fotokobileri çekmemişti. (hepsi sorumsuz bunların) 

Her neyse hızlı bir şekilde her şeyi halledip aşağıya evrağı götürdüm. Bir de aşağıda demesinler mi bana iki dakikalık işi yapamıyorsun diye. Vallahi çıldırıcaktım. Tüm stajyerler bunu yaşıyor mu merak ediyorum vallaha. Ne zor işmiş kardeşim bu ya. off. 

Yorumlar

 1. bu başlığın adını nasıl stajyer olunur? , bir stajyerin günlüğü olarak değiştirebilirsin :D ben de bugün staj için mülakata gittim bakalım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim ara sıra böyle anılar paylaşmayı düşünüyorum. Umarım staj için kabul edilirsiniz :)

   Sil
 2. Allah o insanlara hem akıl, fikir hem de insaf versin oğlum. Gençlerin işi çok zor yahu. Bizim zamanlarda bu zorluklar yoktu. Kolay gelsin oğlum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkur ederim Ece abla herşeyin zorluğu oluyor illaki. :)

   Sil
 3. ahahahaaaaa :)))
  Stajyerlerin ortak kaderi galiba bu :;)))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder